Countries

Neptün Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Countries, kıtalara bağlı olarak tanımlanmış ülkelerin görüntülendiği modüldür. Üç parçadan oluşur, bunlar sırasıyla; List View, Map View, Priority olarak ayrılmıştır.

Add Country

Countries modülünde, sağ üst kısımda bulunan Add Country linki ile erişilebilen bir modüldür. Yeni ülke eklemek için bu link kullanılmaktadır.

Bu modülde yeni kayıt oluşturmak için doldurmanız gereken alanlar

Alan Durum Özellik Açıklama
Code Zorunlu Değiştirilemez Bu alanda eklemek istediğiniz ülkenin kodunu yazınız. Yazdığınız koda göre haritadaki yeri, adı ve bayrağı gösterilir. Bu bilgiler, uluslararası standartlar ile oluşturulmuştur ve tüm ülkeleri kapsamamaktadır. Eğer ülke kodu tanımlanamazsa, Confirm alanı gösterilecektir. Bu alan, yeni ülke kaydından sonra değiştirilemez.
Confirm Zorunlu Gizli Bu alan standart olarak gösterilmemektedir. Ancak girdiğiniz ülke kodu, statik veriler baz alınarak tespit edilemezse bu alan gösterilir. Sistem, tanımlanamayan ülkeleri de eklemenize izin verir. Tanımlanamayan bir ülkeyi eklemek için Save Anyway butonuna basabilirsiniz ya da Code alanını değiştirerek işleminize devam edebilirsiniz.
Continent Zorunlu Gizli Code kısmı doldurulduktan sonra otomatik olarak tanımlanırsa veya confirm alanında onaylama ile gösterilir. Bu alanda ülkenin hangi kıtada tanımlanmasını istediğinizi seçmeniz için tanımlı kıta listesi gösterilir.
Name Zorunlu Gizli Ülkenin tanımlanmak istenen adını buraya yazınız. Eğer ülke kodu tanımlanırsa, bu alan otomatik olarak doldurulacaktır. Ancak isteğe bağlı olarak, başka bir isim de kullanılabilir.

List View

Cubeagency definitions positioning countries.png

List View, tüm ülkelerin listesinin bulunduğu kısımdır. Name sütununda tanımlı ülkenin kodu ile otomatik olarak tespit edilmiş bayrağı, ISO-2 kodu ve tanımlandığı şekilde ülkenin adı bulunur. Continent sütununda ülkenin bağlı olduğu kıta ve dişli ikonunun bulunduğu sütunda ise ülkeyi düzenlemek için buton bulunmaktadır. Sıralama daima alfabetiktir.

Edit Country

Countries modülünde, ülkelerin listelendiği sütunların en sağ kısmında bulunan Edit linki ile erişilebilen bir modüldür. Varolan bir ülkeyi düzenlemek için bu link kullanılmaktadır.

Bu modülde varolan bir kaydı düzenlemek için doldurmanız gereken alanlar

Alan Durum Özellik Açıklama
Code Statik Değiştirilemez Bu alan bir kez kaydedildikten sonra değiştirilemez.
Continent Zorunlu - Bu alanda ülkenin hangi kıtaya taşınmasını istediğinizi seçmeniz için tanımlı kıta listesi gösterilir. Eğer bu alanda bir değişiklik yaparsanız, varsa etkilenecek kayıt sayısı modülün en altında gösterilecek ve işlemi onaylamanız talep edilecektir. Continent alanının güncellenmesi, Agency, Suppliers, Transportations kayıtlarını etkileyebilir, çünkü kayıtlar eklenirken, ülkesinden önce kıtası ile tanımlanmaktadır.
Name Zorunlu Gizli Ülkenin sistemdeki adını değiştirmek için, istenilen değeri buraya yazınız.

Map View

Map View, ülke kıtalarına göre, renklerini tonlayarak, harita üzerinde, ISO-2 kodlarıyla eşleyerek gösterildiği kısımdır.

Priority

Priority, ülkelerin önem sırasına göre sıralandığı, genellikle arama motorları ve sonuç listeleme sayfalarında kullanım sıklığını belirlemek ve kullanım kolaylığı sağlamak için sürükle - bırak yöntemiyle çalışmaktadır. Listenin en sağında bulunan (Priority arrows.png) ikonunu sürükleyip, bırakarak sıralamayı anlık olarak güncelleyebilirsiniz.



CUBE Agency Modülleri

Cubeagency dashboard.png
Dashboard


 
Cubeagency reservations.png
Reservations

Hotels · Tours · Tickets · Service Reservations

Cubeagency contracts.png
Contracts

Tariff · Contracts · Actions · Allotments


 
Cubeagency accounting.png
Accounting

Transactions · Statements · Invoices · Cash Transfer · Exchanges · Take Over · Salary Payments · Commision Payments · Commision Incomes


Cubeagency reports.png
Reports

Suppliers · Agency · Hotels · Users

 
Cubeagency definitions.png
Definitions

Hotels · Contracts · Agencies · Tours · Suppliers · Transportations · Accounting · Positioning · Photos


Cubeagency users.png
Users

User List · Add New User · User Account

 
Cubeagency system.png
System

Translator · System Health · Logs · About · Help · Settings · IP Blocking


Cubeagency webmanagement.png
Web Management

Agency Tracker

 
Cubeagency 3rdparty.png
3rd Party

Services · Reports · Mapping