Neptün Wiki:Gizlilik ilkesi

Neptün Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Hoş Geldiniz

Bu Gizlilik Politikası Neptün Yazılım'ın, bu wiki sitesinde sizden topladığı bilgileri nasıl kullandığını ya da paylaştığını anlatır. Bu siteyi ziyaret etmeniz ve kullanmanız durumunda bilgi toplama, aktarma, işleme, depolama, ifşa ve kullanmanın bu sözleşmede açıklandığı gibi olacağına rıza göstermeyi anlamanız önemlidir. Bu, sözleşmenin dikkatle okunmasının önemini ifade etmek isteriz. Siz müşterilerimiz ve ziyaretçilerimizin bu siteden faydalanmanız için, kayıt olmanız, gerçek adınız, adresiniz ya da doğum tarihiniz gibi kişisel bilgileri belirtmek zorunda değilsiniz ki bu siteye üye olabilmeniz için, destek departmanımızda çalışıyor olmanız gerekmektedir.

Bize aktarılan anonim verilerinizi satmayız ya da kiralamayız, ayrıca onları size bir şey satmak için de kullanmayız. Onları genel kullanıcı eğilimini belirlemek daha çekici ve ulaşılabilir bir hale getirmek, hangi fikirlerin çalıştığını görmek ve öğrenmeyi ve katkıda bulunmayı daha eğlenceli bir hale getirmek için kullanırız. Basitçe: Bu bilgileri, sadece Neptün Wiki sitesini daha iyi bir hale getirmek için kullanmaktayız.

Sizden Aldığımız Bilginin Türleri, Nasıl Aldığımız ve Nasıl Kullandığımız

Otomatik Olarak Aldığımız Bilgi

Tarayıcıların çalışma şekillerinden ötürü bu siteyi ziyaret ettiğinizde otomatik olarak bazı bilgiler ediniriz. Bu bilgi kullandığınız cihazın türü, tarayıcınızın türü ve versiyonu, tarayıcınızın dil tercihi, cihazınızın işletim sisteminin tipi ve versiyonu, bazı durumlarda internet servis sağlayıcınızın veya mobil ağ operatörünüzün adı, sizi Neptün Wiki sitesine yönlendiren web sitesi, hangi sayfaları çağırdığınız ve ziyaret ettiğiniz ile sunucumuza yaptığınız her isteğin tarih ve zamanını içerir.

Basitçe, bu bilgileri kullanım deneyiminizi zenginleştirmek için kullanırız. Bu bilgilerin kullanıldığı yerlere örnek olarak site yönetimi, güvenlik artırımı; mobil uygulama optimizasyonu, içerik kişiselleştirme, dil tercihleri belirleme, yeni özellik test etme ve performans arttırımı; kullanıcıların Neptün Wiki ile iletişimini anlama, çeşitli özelliklerin nasıl kullanıldığını araştırıp çalışma, Neptün Wiki ziyaretçilerinin demografisine dair bilgi edinme ve trend analizi verilebilir

Topladığımız Bilgi

Bir dizi sık kullanılan teknolojiler yoluyla bazı türde bilgileri bilfiil toplamaktayız. Uygulanan teknolojiler genellikle takip pikseli, JavaScript ile çerezler ve yerel depolama gibi bir takım sizin tarafınızda depolanmış veri teknolojilerini içerir.

Hangi teknolojiyi kulllandığımıza bağlı olarak yerelde depolanmış veri; metin resimlere ve maddelerden kişisel bilgiye (IP adresiniz gibi) ve Neptün Wiki kullanımınız ile ilgili bilgiye (alan adınız veya ziyaret saatiniz gibi) kadar her hangi bir şey olabilir.

Bu bilgiyi Neptün Wiki deneyiminizi daha güvenli hale getirmek ve iyileştirmek, kullanıcı tercihlerini ve etkileşimlerini daha iyi anlayabilmek ve hizmetlerimizi genel olarak geliştirmek için kullanırız. Bu takibi üçüncü-taraf çerezleri ile yapabiliriz.

Anketler ve Gerilbildirim

İsteğe bağlı anketlere katılmanız veya geri bildirim vermeniz Wikimedia Siteleri'ni geliştirmemize yardım eder. Her bir anket ve istediğimiz geribildirimler farklı amaçlar için kullanılacağından size anketi verdiğiniz veya sizden geribildirim istediğimizde yanıtlarınızı ve verdiğiniz kişisel bilgiyi nasıl kullanmayı planladığımızı size açıklayacağız. Eğer anket veya geribildirim sonuçlarını nasıl kullanmayı planladığımız konusunda endişeleriniz varsa anketi yanıtlamak veya geribildirim vermek zorunda değilsiniz.

IP Adresleri

Son olarak Neptün Wiki sitesini ziyaretinizde internete erişim için kullandığınız cihazın (veya proxy sunucunuzun) IP adresini otomatik olarak alırız. Bu Politikada belirtilen durumlar dışında IP adresinizi gizli tutarız. Eğer Neptün Wiki sitesini mobil cihazınızla ziyaret etmekteyseniz IP adresinizi hizmet sağlayıcılara belli alanlardaki kullanım hacmine ilişkin anonim veya kümelenmiş veri saplamak için kullanırız.